Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mgr. Jaroslav Vašíček je český nezávislý režisér a producent. 

Narodil se v Ostravě v roce 1947. Vystudoval střední průmyslovou školu v Čimelicích, obor dějiny umění a televizní a filmová výroba, dále pokračoval ve studiích na Akademii múzických umění v Praze, fakulta filmová a televizní, obor dokumentární tvorba.

Nejprve pracoval jako asistent režie a pomocný režisér v Československé, později České televizi v Ostravě v různých redakcích od publicistiky a dokumentaristiky, přes hudební a zábavné pořady až po televizní inscenace a filmy. Od roku 1989 začal samostatně pracovat jako autor, scénárista a režisér. Od roku 1993 má svobodné povolání. Pracoval pro Českou televizi, ale nevyhýbal se spolupráci ani se soukromými televizemi.

Některé jeho pořady byly oceněny na festivalech v ČR. Pro Cabel plus Severní Morava, a.s. na točil film FAREBR – Fantastický realismus Bohuslava Růžičky (autorem námětu byl jeho kolega Jan Bartoš, publicista a novinář) o významném fotografovi té doby, Bohuslavu Růžičkovi, který vystavoval po celém světě, např. v Japonsku a v galerii moderního umění v New Yorku. Za tento film dostal na Festivalu pořádaném v Ostravě v roce 1994 cenu magistrátu města Ostravy a Zvláštní cenu poroty za scénář a režii.

Od podzimu 1993 do jara 1995 pracoval jako šéfrežisér ve společnosti Cabel Plus, a.s., původně české firmě, později ji koupila třetí největší telekomunikační americká společnost. V letech 1996 – 98 pracoval jako spoluscénárista a režisér na cyklu Básníci Evropy, např. pořady Naděje a stesky Bulata Okudžavy, Jiřího Suchého a Gina Paoliho. Pracoval i na reklamních snímcích, dokumentárních i polohraných pořadech, reklamách, teleshoppinzích atd. Dále pracoval  na publicistickém cyklu Ta naše povaha česká, podle vlastních námětů a scénáře, jako režisér a spoluscénárista pak na dokumentárním cyklu Osudové okamžiky a na vzdělávacích cyklech a seriálech např. O zdraví, kterých natočil několik jako externista po odchodu z CP zpět do ČT. Dále spolupracoval na investigativním pořadu, které vyrábělo pro ČT TS Ostrava. Pořady do cyklu Klekánice natáčel s publicistkou Janou Lorencovou od roku 1996 až do zrušení tohoto pořadu ČT. Na Klekánicích zaměřených na nejvýznamnější kauzy české ekonomiky (např. LTO, privatizace podniků atd.).

V poslední době se věnuje i producentské profesi. Jako nezávislý producent a režisér natočil dva unikátní dokumenty (2 x 18 min) – Duha ve skle Pavla Hlavy a Metamorfózy Bohumila Eliáše, o dvou vynikajících nejen českých, světově proslulých sklářích, tvůrcích české moderní skleněné plastiky. Tyto pořady jsou v české i anglické verzi. Jaroslav Vašíček je také režisérem, spoluscénáristou a producentem sedmidílného cyklu Planeta lidí – Výpravy za domorodci Nové Guineje. Dva díly cyklu byly oceněny na mezinárodních filmových festivalech v České republice a na Slovensku. Na MFF TUR Ostrava 2005, Hlavní cenou a na MFF Ekotopfil 2005, Bratislava, Grant Price.  Cyklus Planeta lidí byl odvysílán na začátku roku 2006 Českou televizí s dobrý ohlasem u kritiky i diváků. V roce 2007 od 5. srpna odvysílala v premiéře tento cyklus Slovenská televize a STV 1 a 2. Nyní pracuje pro Českou televizi na dvanáctidílném dokumentárním cyklu Vivat, Španělsko! (12 x 17 min) o Češích, kteří se trvale rozhodli žít ve Španělsku. Má rozpracované další projekty.

Jeho pořady patřily vždy k tomu lepšímu či nejlepšímu,co televize vysílaly.

 

                                                                                                           Mgr. Jaroslav Vašíček                    

Dr.Martínka 1508/3                                                                            

700 30 Ostrava–Hrabůvka

Česká republika                                                    

mobil: +420603886991

jvasicek@volny.cz

jarekdirector@seznam.cz

JVdirector@mujmail.cz

jaroslavdirector@gmail.com          

www.jaroslavdirector.estranky.cz

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář